RSS

Ako nás Boh zachránil pred večným hriechom.

09 feb

Po dlhšej dobe som sa znova rozhodol niečo napísať. Chcel som však napísať už aj niečo skôr, ale akosi som sa k tomu nevedel dokopať. Dnes však chcem písať o večnom hriechu, pred ktorým nás zachránil Boh, keď vyhnal Adama a Evu z raja.

Už skôr keď som si čítal Bibliu a jej prvú knihu Genezis som si uvedomil, že stvorenie sveta a hriech a všetko to čo je v tejto knihe, má pre nás veľký význam. Viem že všetko čo je v Biblii má svoj význam, ale konkrétne kniha Genezis a vyhnanie Adama a Evy bolo pre mňa tajomné až dodnes. Dnes sa mi pri pozeraní jednej kázne, ktorú som upravoval, vyjasnilo prečo to Boh asi urobil.

Poďme sa pozrieť na konkrétny verš:

“22  Potom Hospodin Boh povedal: Hľa, človek sa stal ako jeden z nás: Pozná dobro i zlo. Len aby teraz nesiahol rukou na strom života, nejedol z neho a nežil naveky!”

Genezis 1 Kapitola

Všimnite si druhú časť verša. Len aby teraz nesiahol rukou na strom života, nejedol z neho a nežil naveky. Čo by sa stalo keby Adam a Eva jedli zo stromu života, potom ako spáchali hriech? Áno žili by naveky spolu s hriechom. Všetci potomkovia, teda celé ľudstvo by bolo stratené, pretože by boli oddelený od Boha.

Boh však vedel čo tým chcel Satan urobiť. Preto vyhnal Adama a Evu zo záhrady, aby sme boli mi ostatný zachránený, teda boli vyhnaný preto lebo sa odvrátili od Boha, keď porušili jeho prikázanie. Preto museli odísť zo záhrady.

Boh nás však tak miloval, že poslal svojho syna Ježiša aby zomrel za nás na kríži a aby nás očistil svojou krvou, teda očistil od hriechu.

Keby Adam a Eva jedli zo stromu života, tak by už asi nebolo pre nás pomoci, pretože by žili večne s hriechom všetci ľudia na tejto zemi.

Vidím, že je stále čo študovať a objavovať v slove nášho Boha.

Reklamy
 
Pridaj komentár

Posted by na 9. februára 2014 in Veríš?

 

Značky: , , , ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: