RSS

…,začína to byť Tabu

23 jún

Nech už to je ktorákoľvek generácia, tak určite pozná slovíčko Tabu. Pri slovíčku Tabu mi samozrejme ako prvé napadne časopis Tabu. Ktorý bol na Slovensku a predpokladám že aj v okolí dosť obľúbený. Až o niekoľko rokov neskôr som si vlastne uvedomil čo znamená slovíčko Tabu.

Na pomoc som si prezrel českú wikipediu a vyberiem len zopár riadkov, ktoré budú vystihovať dnešný článok.

Tabu je striktní sociální zákaz některé z lidských aktivit nebo sociálních zvyků označených za svaté a zakázané. Porušení tabu je obvykle ve společnosti považováno za nežádoucí a nepřípustné. Některá tabu jsou zakázána zákonem, některá vedou jen ke ztrapnění, hanbě, nebo nezdvořilosti. Také to, co v jedné společnosti je naprosté tabu, v jiné může být naprosto normálním chováním.

Teraz ma ešte napadlo, že slovíčko sex, bolo niekedy také malé Tabu. Veľmi nahlas sa nevyslovovalo. Ľudia ho používali zriedka, pretože to bolo také nezvyčajné a myslím že sa ho aj hanbili vyslovovať.

Svet však pokročil a to čo bolo niekedy Tabu, je náš život teraz a to čo bol život vtedy je dnes Tabu.

Tabu niekedy predstavovalo napríklad aj toto:

  • dlhé vlasy chlapov, štýl účesu (farebný punkový kohút…..)
  • make-up u mladých dievčat
  • neslušné obliekanie (odhaľujúce, alebo vyzývavé oblečenie…)
  • alkohol a cigarety u mladistvých
  • neslušné slová a gestá
  • sex v uliciach (plagáty, upútavky, časopisy, erotické pomôcky…)
  • filmy (erotické a porno filmy)
  • veštenie (cikánske veštenie)
  • a veľa veľa iného

Veľa vecí som tu nespomenul, ale myslím že každý, si spomenie na Tabu svojej doby.

Dnešný svet je o peniazoch, alkohole, sexe, drogách a okultizmus. Ak sa nemotáš v tomto okruhu, tak nie si IN, alebo COOL. Ak sa nerozprávaš o jednej z týchto tém, tak si v podstate iný.

Dnešný svet je o tom, že v piatok hovoríš ako sa cez víkend dáš dole. Dnešný svet je o tom že v pondelok v práci počuješ: „Cez víkend som vypil 4 piva, 7 slivky a to ešte nič nebolo, potom sme išli inde a tam sme dali 3 whisky a ….. . A potom som sa už zobudil až doma.“ Dnešný svet je o tom, ako by chcel každý byť bohatý. Dnešný svet je o tom, že včera som podal tiket a jeden zápas mi ušiel. Dnešný svet je o tom, že počuješ, ako včera jeden pretiahol na diskotéke nejaké dievča. Dnešný svet je o tom, že deti si nevážia svojich rodičov, pretože rodičia už nemajú nad svojím dieťaťom kontrolu, lebo spoločnosť vie najlepšie čo je pre vaše dieťa to najlepšie. Dnešný svet je o drogách a alkohole, lebo len s nimi utečieme pred realitou, ktorú sme si sami vytvorili, avšak s drogami a alkoholom ju nijako nevyriešime. Dnešný svet je o okultizme, pretože okultizmus je náš každodenný život. Všetci chceme vedieť budúcnosť, všetci chceme byť pripravený na to čo nás čaká v budúcnosti. Bežný horoskop v novinách ovláda náš život. Slová nejakého kartára ovplyvňujú náš život. Dnešný svet je o tom, že všetko zlé zhadzujeme na Boha, pričom strojcom zla je Diabol. Ak niekomu poviete, že za tým všetkým je Diabol, tak on vám povie, že on s tým nemá nič spoločné. Dnešný svet je o tom, že obhajujeme zlo.

Dnešný svet je Tabu, prepáč asi som to napísal zle, Tabu je dnešný svet, toto je asi lepšie napísané.

Ak veríte v Boha, ste v dnešnom svete Tabu. Ak idete v nedeľu do zboru (kostola), ste Tabu. Ak sa rozprávate o Bohu, ste Tabu. Ak sa modlíte, ste Tabu. Ak sa snažíte žiť slušne, ste Tabu. Ak čítate Bibliu, ste Tabu.

Ak žijete v dnešnom svete takýto Tabu život, poznáte skryté tajomstvá svojich priateľoch a nepriateľoch. Ľudia si všímajú vašu prítomnosť a pri komunikácii s vami zmenia svoje zvyklosti. Či to už je slovník, vyjadrovanie, alebo myslenie. Ľudia si na vás v zlých časoch spomenú. Niektorý chcú zmeniť svoj život a pridať sa k vám, no dnešný svet ich nepustí. Ak žijete v dnešnej dobe takýto Tabu život, tak ….

Pre tých, ktorý sa chcú mať lepšie a žiť lepší život v dnešnom svete, teda chcú byť Tabu, mám dobrú správu. Stačí ak povieš, že chceš aby ti Boh pomohol a on ti pomôže. Stačí ak mu to povieš ty sám. Stačí ak mu to povieš večer v posteli pred spaním. Stačí ak v neho uveríš a uvidíš, že tvoj život bude v dnešnom svete Tabu.

Boh ti dá všetko čo chceš. Boh ti dá príležitosti, ako môžeš zmeniť svoj život. Každý deň budeš vidieť nový a nový zázrak, ktorý pre teba Boh urobil. Uvidíš, ako ti Boh začne žehnať. Všetko je pre teba prichystané, už nemusíš mať strach čo bude zajtra, pretože Boh sa o všetko postará.

Pretože, ak je náš Boh s nami, kto môže stáť proti nám?

Život s Bohom? Áno, začína to byť Tabu.

Reklamy
 
Pridaj komentár

Posted by na 23. júna 2013 in Veríš?

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: