RSS

Čo ťa do nás, Boží Syn?

02 jún

Hudba k dnešnému článku je na tomto odkaze.

Matúš 8 Kapitola

28 Keď prišiel na druhý breh do gadarského kraja, vybehli proti nemu dvaja posadnutí, ktorí vyšli z hrobových jaskýň. Tak zúrili, že sa nikto neodvážil prejsť po tej ceste. 29 Zrazu vykríkli: Čo ťa do nás, Boží Syn? Prišiel si nás sem trápiť pred určeným časom? 30 Obďaleč sa pásla veľká črieda svíň. 31 Démoni ho prosili: Ak nás už vyháňaš, pošli nás do tej čriedy svíň. 32 On im to dovolil: Choďte! Vtom vyšli a vošli do svíň. Nato sa celá črieda začala rútiť dolu úbočím do mora a zahynula vo vode. 33 Pastieri ušli, a keď prišli do mesta, porozprávali všetko, aj udalosť s posadnutými. 34 Tu celé mesto vyšlo v ústrety Ježišovi. Keď ho stretli, prosili ho, aby odišiel z ich kraja.

Čo vidíte také nezvyčajné v týchto veršoch? Dobre, je tých veršov tu trošku viac, tak si zoberme 29. „Zrazu vykríkli: Čo ťa do nás, Boží Syn? Prišiel si nás sem trápiť pred určeným časom?“

V tejto jednej vete, môžeme vidieť minulosť, prítomnosť a aj budúcnosť.

  • Budúcnosť – Prišiel si nás sem trápiť pred určeným časom?
  • Prítomnosť – Čo ťa do nás, Boží Syn?
  • Minulosť – Čo ťa do nás, Boží Syn? Prišiel si nás sem trápiť pred určeným časom?

Mne ide hlavne o budúcnosť a minulosť. Vidíte, aké silné a presné slová sú v tomto jednom verši? Vidíte tu nadčasovosť tejto knihy; Biblie ?

Na základe tohto verša vidíme, že démoni vedia aká je budúcnosť. Oni vedia čo nastane. Teraz je však otázne či to vedia pretože sú iné bytosti, ako ľudia, alebo to vedia preto, že im to povedal Boh, keď ich zvrhol spolu so Satanom z neba. Ale to nie je dnešná téma.

Z tohto verša vidíme, že démoni vedia o budúcnosti, spoznali Božieho syna v Ježišovi. A tým, že ho v 31 verši prosili, vidíte dobre prosili, aby mohli ísť do čriedy svíň. Vidíte, že démoni vedia, že samotný Boží syn má obrovskú silu, tak ho prosia.

Ak mal však Ježiš takúto moc, akú moc musí mať Boh? Načo vlastne ešte všetci čakáme? Prečo nie sme na strane Boha? Prečo ho neuctievame? Prečo ho nechválime? Prečo sa s ním nezhovárame ? Prečo o ňom vieme tak málo? Prečo ho nehľadáme? Prečo ho neprosíme o jeho požehnanie? Prečo on nie je na prvom mieste, v našom živote?

Ak za vami príde niekto, kto je vedený Bohom a hovorí vám o Bohu, prečo ho odmietate? Prečo ho odháňate od seba rovnako, ako farizeji alebo démoni? Keď vám chce Ježiš podať svoju pomocnú ruku, prečo ho odháňate slovami: Čo ťa do nás, Boží Syn?

Reklamy
 
Pridaj komentár

Posted by na 2. júna 2013 in Veríš?

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: