RSS

Čo by sa stalo, ak by….

30 apr

Je to už nejaký ten deň, čo mi hlavou prebehla myšlienka, ktorej chcem venovať dnešný článok. Začnem však od konca, aby sa mi to ľahšie vysvetľovalo.

Dnes si všetci môžeme všimnúť, že na každom rohu na nás číha, niečo ezoterické. Niečo čo nie je hmatateľné, ale je duchovné. Nechcem ísť veľmi do histórie, ale všetci asi poznáme čarodejnice, bosorky. Neskôr nám veštili budúcnosť cigánky, dnes máme veštice na každom rohu. Či už na facebooku, alebo nás môžu bombardovať reklamy v emailoch. Nesmieme zabudnúť ani na televíziu, či rôzne telefóne služby. Všade kde sa pozriete môžete natrafiť na niekoho, kto vám bude veštiť. Ak hovoríme o veštení, ako o biznise, tak to je ešte v poriadku. Tam sa hovoria slová, ktoré majú človeku ulahodiť. Nič konkrétne nepovedia. Opýtajú sa vás na zdravíčko či je v poriadku, lebo sa im to nezdá. Samozrejme, že zdravíčko nemá nikto v poriadku. Vy veštkyni poviete čo vás bolí a ona už len dodá, že áno na to myslela. Opýta sa vás na peniažky, že tam vidí nejaké problémy. No a kto by nemal problémy v dnešnej dobe. Veď práve kvôli zdraviu a peniažkom tam voláme. A samozrejme kvôli budúcnosti. Tu by chcel vedieť asi každý. Títo veštci sú v poriadku, oni vám nič konkrétne nevyveštia. Oni sa s vami len porozprávajú a vytiahnu od vás peniažky.

Máme tu však veštcov, ktorých by sme sa mali strániť. To sú tí, ktorí naozaj veštia. Vy k ním prídete a chcete aby vyvolávali duchov, povedali vám vašu budúcnosť a iné veci, ktoré si myslíte, že sú pre váš život dôležité. Ak teda patríte do tejto skupiny ľudí, ktorí veria veštcom, tak musíte veriť na duchov. Pretože tí veštci veštia z toho, že im to niekto povie. Niekto kto nie je z mäsa a kostí. Niekto, koho nevidíme a nekomunikujeme s ním, ako ten veštec.

V minulosti, keď ste chceli vedieť svoju budúcnosť od veštca, tak ste priniesli nejakú obetu. Obeta, ktorá mohla byť v podobe zvieraťa, surovín a iných vecí. Rovnako aj dnes prichádzate k veštcovi a dávate mu svoju obetu, teda vaše peniaze. Vy teda priamo podporujete toho veštca a súhlasíte s tým čo robí. Teda mu aj veríte. Teda veríte na duchov.

Teraz sa dostávame k podstate. Ak veríte veštcom a duchom, musíte veriť aj na Boha. Čo si myslíte, prečo práve vy nemôžete komunikovať s duchmi? Prečo práve vy nemôžete veštiť?

Sú tu nejaké princípy, ktoré fungujú. Aby ste získali tieto skúsenosti musíte niečo pre to urobiť. Avšak tým pádom sa dobrovoľne stávate nástrojom a odovzdávate svoj život týmto duchom. Oni vás môžu len naviesť na ich cestu, no krok musíte urobiť vy sami.

Boh, je ten ktorý nás ochraňuje deň, čo deň pred takýmito duchmi, ktorý nás chcú ovládať a chcú sa zmocniť nášho tela. Boh je ten, ktorý drží ochrannú ruku nad nami. On je ta rovnováha. Ak sa prikloníme k Bohu a budeme konať to čo chce, nikdy nás neovládne žiadny z týchto duchov. Ak sa však prikloníme k druhej strane, môže nás tá strana pohltiť. Boh miluje však všetkých ľudí, preto má ochrannú ruku nad každým z nás. Stačí tak málo, stačí len uveriť a robiť tie dobré veci, ktoré nám káže robiť náš jediný Boh.

Teraz si však predstavte, že sa Boh na nás všetkých vykašle. Jednoducho si povie, že si vytvorí novú zem a začne odznovu. Nebude na tej zemi, žiadny hriech, žiadny zlý duch. Proste vôbec nikto, kto by škodil ľuďom.

Boh však nás tak veľmi miluje, že nás neopustí, pretože čo povie on, to sa stane. On nám sľúbil, že sa o nás postará. Sľúbil nám toľko vecí, ktoré sa už vyplnili a ktoré sú pre nás ešte prichystané. Náš Boh, drží svoje slovo, on nás nikdy neopustí.

Predstavte si čo by bolo tu na zemi, bez nášho Boha? Ako by sme prežili pred týmito démonmi? Ako dlho by sme žili?

Keď mi hlavou prebehla myšlienka, čo by bolo ak by nás opustil Boh, pocítil som vo svojom vnútri prázdnotu. Také prázdno, ako keď vám zomrie vaša blízka osoba. Pocítil som prázdno a slabosť. O chvíľu na to som si však uvedomil, že Boh nás nikdy neopustí.

Preto sa pýtam vás „Čo by sa stalo, ak by…?

Reklamy
 
Pridaj komentár

Posted by na 30. apríla 2013 in Veríš?

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: