RSS

On za to nemôže

12 mar

Predstavte si situáciu, keď ste veľmi hladný a zastavíte sa v reštaurácií hodiť niečo do seba. Vstúpite do reštaurácie, ktorá je z polovice zaplnená. Poviete si, že to nie je až také zlé. Sadnete si, o pár sekúnd príde čašník a vy mu poviete čo by ste si dali. Čašník odíde, vy si prezriete kto každý sedí okolo vás. Pozriete čo si objednali iný, či ste urobili dobre a nemali si zobrať niečo iné. Čašník prichádza s nápojom čo ste si objednali. Naleje vám trošku do pohára a odíde. Pozriete na mobil koľko je hodín, pretože načo nosiť hodinky na ruke, keď už jedne mám tak či tak stále so sebou. Tlačidlom zapnete mobil, ktorý vám ukáže screen s názvom Slabá batéria a vypne sa. Začnete byť nervózny, pretože nabíjačka je doma a v práci náhradnú nemáte. Začnete ľutovať, že nenosíte tie klasické hodinky na ruke. Byť offline so signálom na volanie, alebo na internet je v dnešnej dobe veľký problém. S maličkým podráždením si prezeráte čašníka, pretože ste už poriadne vyhladli a ste offline. Párik pri vedľajšom stole si pochutnáva na výborných cestovinách so syrovou omáčkou a vy si uvedomujete, že ta pizza na vašej objednávke asi nebol dobrý nápad. Napijete sa minerálky a pozriete sa na mobil, ktorý je vypnutý. Začnete byť trošku viac nervózny. Čašník prináša jedlo ľuďom, ktorý prišli po vás. Vypili ste už väčšinu minerálky z fľaše a s nechuťou čakáte na svoju pizzu. Začnete primýšľať prečo ste si vlastne dali pizzu. „Prečo som si vlastne dal pizzu?“  Veď to jedia všetci v okolí, tak to budem jesť aj ja. Teraz si uvedomíte, že vlastne nechcete jesť to, čo jedia všetci vaši priatelia, kolegovia a iný. Chcete si dať poriadny kus rezňa so zemiakmi. Vypijete posledný dúšok minerálky z pohára, počas ktorého sa opäť pozriete na mobil a vtedy to príde. Čašník je práve po ruke. Vylejete si všetku zlosť na ňom, poriadne mu poviete čo si o ňom myslíte, prečo tak dlho čakáte na svoju pizzu, keď iný už majú svoje objednávky na stole. Vytiahnete z peňaženky nejakí drobné, zaplatíte za minerálku a idete s hnevom preč.

Čo sa stalo? Prečo sa to stalo? Mohol som tomu predísť? Mohol som to zmeniť? To je len niekoľko otázok, ktoré sa tlačia na povrch pri takomto probléme. Častokrát si za ten problém môžeme sami, to si však uvedomíme až potom. Odnesie si to nevinná osoba. Ospravedlňovať sa, to je výsada tých múdrejších v dnešnej dobe a mi to predsa robiť nebudeme, pretože čo by povedali iný keby som bol ja jeden z nich.

 Predísť problému sme mohli jednoduchým zavolaním na čašníka. Ak by to bolo možné a objednávka by ešte nebola v pohybe, tak sa to dá zmeniť. Čašník tam stále bol, stačilo zavolať. Vylievať si zlosť na nesprávnu osobu je tiež pre nás normálne, stále musí byť niekto na vine. Stáva sa, že to schytá niekedy ten nesprávny. Tam bola chyba možno vedenia, možno kuchára, možno niekde inde.

Rovnako to vidím aj s Bohom. Ľudia si žijú svoj život. Majú nejaké svoje priority. Nie všetci sme rovnaký. Avšak všetci veríme na dobro a zlo. Všetci niekde v kútiku svojej duše veríme, že existuje Boh. Všetci poznáme príbeh Adama a Evy. Kde Eva podľahla pokušeniu a jedla zo stromu dobra a zla, rovnako tak urobil aj Adam. Satan v podobe hada naviedol Evu. Všetci vieme, že Boh ich potom vyhnal z raja, pretože neuposlúchli jeho jediné prikázanie. Ooooo aký krutý bol Boh. Prečo ich vyhnal? Prečo im neodpustil? Boh je zlý.

To je normálne zmýšľanie každého z nás. Zlo si urobilo svoju robotu a pomaličky, potichučky zmizlo. Už sa na neho zabudlo. Všetci vidíme len Boha. Prečo nikto nevidí to, že za to všetko môže Satan? Prečo ľudia nadávajú na Boha, keď sa stane niečo zle? Prečo on, je ten zlý?

Prečo si to odnáša ten, ktorý to nespôsobil?

Reklamy
 
Pridaj komentár

Posted by na 12. marca 2013 in Veríš?

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: