RSS

Proste a on vám dá čo potrebujete

28 okt

Dnes som pozeral živé vysielanie bohoslužby z Bratislavy (www.bratislavacitychurch.sk), ktorá ma inšpirovala k dnešnej téme. Už si nepamätám presne, či to bolo pred, alebo po chválach, ale pustili krátky dokument, kde matka mala chorú dcéru. Hľadala prostriedky, ako by mohla pomôcť svojej dcére, ale prehrávala svoj vnútorný boj. Jej známi z apoštolskej cirkvi ju priviedli k Bohu. Uverila a prosila Boha, nech pomôže jej dcére.

V Bohoslužbe bol použitý citát z evanjelia podľa Lukáša, 11 kapitoly a verš 9.

Aj ja hovorím: Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené;

Prosila Boha nech pomôže jej dcére a Boh vyslyšal jej prosbu. Boh jej však dal, oveľa viac, ako chcela a dal jej niečo úplne iné. Ona si však uvedomila, že Boh začal najprv u nej. Najprv pomohol matke, keď bola na konci so svojimi silami v jej vnútri. Zobral jej bremeno. Pocítila úľavu a je opäť plná energie starať sa o svoju dcéru.

Z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že ak prosíte Boha o niečo duševné, alebo materialistické a veríte v neho, dá vám to. Skôr či neskôr, ale dá vám to. Možno si to neuvedomíte v tej chvíli, keď to budete mať, to o čo ste ho prosili, ale spätne, napríklad v posteli, keď si robíte súhrn celého dňa, týždňa, alebo mesiaca si uvedomíte ” Veď ja som to už dostal, ja už to mám”.

Ja neprosím Boha o materialistické statky, ak áno, tak preto, že to chcem využiť v jeho prospech. Väčšinou prosím o duševné veci.

Napríklad tento týždeň. V práci, síce nebolo každý deň nejako extrémne veľa práce, pokiaľ som nepracoval na niektorej pozícií, kde jej bolo extrémne veľa. V utorok som však už nemal síl. V stredu ráno vstanem a bol som unavený. Prosil som preto Boha, nech mi dá viac energii. Nech zvládnem tento týždeň. Vo štvrtok ráno, som zistil, že stále nič. Opäť som sa zobudil a cítil som sa, ako by som ani nespal. Prídem do práce, robím a zrazu zistím, že mám akosi veľa energie. Zistil som to však až pred koncom zmeny, ale moja prosba bola vyslyšaná. Toľko z môjho maličkého svedectva, na ktorom som chcel poukázať, to o čom som písal na začiatku.

Verte v Boha, proste ho a on vám dá všetko čo chcete a potrebujete. Či si to uvedomíte hneď, keď to máte, alebo neskôr, na tom nezáleží. Boh vám to dá vtedy, keď to budete najviac potrebovať.

Reklamy
 
Pridaj komentár

Posted by na 28. októbra 2012 in Veríš?

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: